Sıkça Sorulan Sorular

Kardelen Kız Öğrenci Yurdu “MEB onaylı” Bornova’nın en güzel semtinde bulunuyor, çevresindeki sosyal imkanları ve İzmir’in her yerine ulaşım kolaylığı konusunda yurdumuz mükemmel konuma sahiptir.

Yurdumuz yarattığı aile ortamı ile tüm öğrencilerini tanıyabilen bu şekilde kişisel çözümler üretebilen butik bir yurttur.

Kalacak öğrencilerle yapılan detaylı mülakat ile yurt içerisindeki huzuru tahsis etmek adına seçkin öğrencilerin kaldığı 40 kişi kapasiteli bir yurttur. 

 Yurdumuzu görmek isteyen tüm öğrencilerimize ve velilerimize kapılarımız açıktır.

Yükseköğrenim öğrencisi olmanız yurdumuzda kalmanız için yeterlidir.

Yurdumuzda annelerimizi misafir etmekten (3gün) gurur duyarız ama misafir yatılı arkadaşlarınızı maalesef güvenlik sebebiyle kabul etmiyoruz.

2019-2020 Eğitim Yılı için yurt fiyatlarımız 1000₺’dan başlamaktadır, diğer odalarımız hakkında ayrıntılar için bizimle irtibata geçiniz.

Yurdumuzda yüksek hızda uydu internet bağlantısı mevcuttur, tüm öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanacaktır.

Henüz spor salonumuz mevcut değildir fakat hemen karşımızda bulunan parkta yürüyüş ve koşu parkuru, tenis kortu ve basketbol sahası mevcuttur.

Kız öğrenci yurdumuz konumu itibari ile ayrıcalıklı bir bölgede yer almaktadır. Metroya 5 dakika, otobüs ve minibüs duraklarına 1 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Yaşar Üniversitesine 800m, (5dk yürüme) mesafedeyiz.

"Kardelen Kız Öğrenci Yurdu" diğer yurtların aksine sözleşmelerini 10 aylık değil, 12 aylık zaman dilimini baz alınarak yapılmaktadır. Yaz döneminde yurdumuzda kalmak isteyen öğrenciler yurdumuza hiçbir ücret ödemeden kullanabilmektedirler.

Kız öğrenci yurdumuz yemek hizmetini 9 Yıllık tecrübesiyle, kendi işletmesi olan "Servet Ev Yemekleri" firmasından temin etmektedir. Öğrencilerimize yemek hizmeti ücretsizdir. Aynı zamanda yurdumuzun kullanıma açık mutfağı olup, öğrencilerimiz mutfakta istedikleri yemekleri de yapabilmektedirler.

24 saat kapalı devre güvenlik kameraları olup,  gece memurumuz haftanın yedi günü sizin için görev almaktadır.

Yurdumuza son girişler hafta içi 00:00, Cuma–Cumartesi 01:00’dir fakat geç saatte gelen öğrencilerimiz kesinlikle dışarıda bırakılmamaktadır, ailelerinin bilgilerinde Kardelen Kız Öğrenci Yurdu’nun kapısı 24 saat açıktır.

TOP